۱۳۹|بررسی ورشستگی بیمارستانها، در شماره جدید پرگار

شماره جدید هفته نامه پرگار به بررسی وضعیت مالی بیمارستان ها در استان یزد اختصاص دارد. یافته های گزارش حاکی است به دلایل مختلف از جمله بدهی کلان بیمه ها به بیمارستان ها، این مراکز خدمات رسان در حال ورشستگی هستند.

در بخشی از این گزارش آمده است: اندکی پس از ورود «دکتر وایت» به یزد، بازرگانی زرتشتی به نام «گودرز مهربان» یک کاروانسرای بزرگ و زیبا را با تمام متعلقاتش از جمله منزلی در مجاورت آن برای احداث ساختمان بیمارستان مردان اهدا نمود. ساختمان خاص این منزلگاه موقتی کاروان ها به نحوی شگفت با استفاده ای که بیمارستان از آن می خواست بکند متناسب از آب در آمد. حیاط اصلی مرکزی که زمانی جای خران و اسبان و قاطران و شتران بود مبدل به باغ زیبایی شد و حجره های قدیمی ساربانان و چارواداران و مکاری ها به اطاق ها و بخش های استراحت و درمان و سایر اقدامات خیرخواهانه بیمارستانی تبدیل شد.
زرتشتیان ۲۰۰ پوند و مسلمانان نیز مبالغی برای احداث این بیمارستان پرداختند. مریض خانه انگلیسی ها در یزد که پس از واحد «کرمان» و پیش از واحد «شیراز» آغاز به کار کرد، همانند بیمارستان های این دو شهر به نام «بیمارستان مرسلین انگلیس» نامیده شد. میسیونر های مسیحی، یک سال بعد، بیمارستانی جدید برای زنان و زایمان در یزد تاسیس کردند.

این شماره هفته نامه پرگار  به صورت رایگان برای دانلود قرار دارد که می تواند به صفحه دانلود رفته و آن را دریافت کنید.

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید
نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.