ورود دستگاه قضا با ترافیک و تصادف در شماره جدید پرگار

شماره جدید پرگار نوشته شده است: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: باید برای کاهش آمار تصادفات در استان، اصلاح نقاط حادثه خیز استان که شناسایی شده در اولویت قرار گیرد.

نقاط حادثه خیز در استان شناسایی و اولویت بندی می شود
محمدحسین رحیمی زاده در سومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد، افزود: مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده، تجهیز پلیس، مشخص شده سهم بیمه‌ها در پیشگیری از تصادفات با توجه به تبصره ۵ ماده ۲۴ قانون بیمه شخص ثالث از جمله مواردی است که مقرر شد تا رسیدن به نتیجه مورد پیگیری قرار گیرد.
وی بر لزوم تشکیل کمیته آموزش تأکید کرد و گفت: با هدف ارتقاء آگاهی های عمومی و حقوقی و افزایش حس قانون پذیری در جامعه، مقرر است کمیته ای تشکیل و با همکاری نهاد های متولی، سرفصل های آموزشی و پیشگیرانه را به طُرق مختلف به آحاد جامعه انتقال دهند.
این مقام قضایی تصریح کرد: در راستای کاهش تصادفات باید مصوباتی که در شورای ترافیک استان مراحل قانونی خود را طی می‌کند اجرایی شود که تلاش مجموعه بر این است تا با حمایت قضایی، تمامی مصوبات در ادارات متولی عملیاتی گردد.
وی پیگیری در سرعت بخشی به اطلاع رسانی سامانه های ثبت تخلفات را از جمله مصوبات جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم ذکر کرد و بیان داشت: اطلاع رسانی سریع و به موقع از ثبت تخلف به شخص متخلف، جنبه روانی و بازدارنده دارد و از این رو باید تلاش شود تا سامانه الکترونیک ثبت تخلفات در اسرع وقت ثبت تخلف را از طریق پیامک به اطلاع شخص متخلف برساند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد، اظهار داشت: ۴۷درصد از آمار فوت شدگان در صحنه تصادفات در بیمارستان فوت می‌کنند که این موضوع نیز نیاز به بررسی بیشتر و ریشه یابی برای اتخاذ رویکرد مناسب دارد.شایان ذکر است سومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد با موضوع تصادفات با حضور تمامی اعضاء در محل دادگستری کل استان برگزار و موضوعاتی در جهت کاهش آمار تصادفات مطرح و تصویب شد.

موتورسواران، بیشترین فوتیها
رئیس پلیس راهور استان یزد بیشترین آمار فوتی تصادف‌های یزد را مربوط به موتورسیکلت‌سواران دانست.
به گزارش یزدی نیوز سرهنگ محمد پورشمس در همایش فرهنگ ترافیکی یزد با اشاره به اینکه تعداد بسیار زیادی موتورسیکلت در سطح شهر یزد تردد می‌کنند اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از رانندگان موتورسیکلت‌ها قوانین راهنمایی و رانندگی را در حین استفاده از موتور رعایت نمی‌کنند.
وی با اشاره به اینکه موتورسوارانی که ایمنی را رعایت نمی‌کنند هم برای خودشان و هم برای سایر شهروندان در سطح خیابان‌ها و معابر خطرساز هستند خاطرنشان کرد: در حال حاضر یزد به صورت جدی با معضل موتورسیکلت سواران ناایمن روبرو است و این موضوع خسارت‌های بسیاری به دنبال داشته است.
رئیس پلیس راهور استان یزد ادامه داد: بیشترین میزان افرادی که در تصادف‌های درون شهری جان خود را از دست می‌دهند موتورسیکلت سواران هستند در حالی که اگر استفاده از کلاه ایمنی و رعایت قوانین و مقررات در دستور کار این افراد قرار می‌گرفت جان خود را به راحتی حفظ می‌کردند.
پورشمسی عنوان کرد: علاوه بر بحث حوادث و تصادفات رانندگی متاسفانه برخی از موتورسیکلت‌سواران با استفاده از موتورهای فاقد پلاک یا پلاک‌های مخدوش مشکلات بسیاری برای دیگر افراد جامعه به وجود می‌آورند که موجب نارضایتی مردم از آنها شده است.
وی از عدم رعایت حداقل‌ها و کمترین‌های ایمنی توسط راکبان موتورسیکلت خبر داد و گفت: علاوه بر این موتورسیکلت‌سواران با حرکات بسیار بد در خیابان‌ها مارپیچ رفتن بین خودروها هم زمینه تصادفات بسیاری را فراهم می‌کنند.
رئیس پلیس راهور استان یزد از کشته شدن ۳۷ نفر در تصادفات رانندگی یزد در شش ماهه اول امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد بحث رانندگی نوجوانان است که در یزد به میزان زیادی دیده می‌شود و در بین فوتی‌های تصادفات موتورسیکلت هم ۷۰ درصد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۰ سال قرار دارند.
پورشمسی دومین گروه آسیب‌پذیر تصادفات یزد را عابرین پیاده دانست و با بیان اینکه امسال نسبت به سال قبل با کاهش ۱۰ درصدی میزان فوت شدگان حوادث رانندگی در یزد روبرو بودیم خاطرنشان کرد: از تعداد کل کشته شدگان امسال تصادفات یزد، ۱۰ نفر معادل نزدیک به ۳۰ درصد عابرین پیاده و عمدتا در گروه‌های میانسالی و کهنسالی بوده‌اند.

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید
نظرات و دیدگاه ها
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.